Створення профілів науковця. Інформаційно-пошукові системи на допомогу науковцю

Продовжуючи цикл семінарів, присвячених Дню науки в Україні, 18 травня 2022 р. співробітники бібліотеки Софія ЗАДЕРЕЙ та Олена ГІМЧИНСЬКА для науковців кафедри біоорганічної та біологічної хімії та клінічної біохімії (зав. кафедри Надія ГРИГОР’ЄВА) в режимі відеоконференції провели вебінар «Створення профілів науковця. Інформаційно-пошукові системи на допомогу науковцю».

Для того, щоб почати ділитися своїми напрацюваннями, формувати статус науковця та підготувати плідне підґрунтя для подальшої наукової діяльності, вченому важливо мати реєстрацію в одному з найпопулярніших спеціалізованих наукових сервісів. На сьогодні їх існує досить велика кількість, і під час вебінару Софія Задерей ознайомила науковців з найвідомішими.

Scopus Author ID. Система створює профіль вченого одразу після публікації першої статті. У ній базуються всі основні відомості про вченого та його наукову роботу.

Open Researcher and Contributor ID (ORCID) ідентифікує науковця, допомагає прозоро відстежувати його публікаційну діяльність. Як усі інші системи, ORCID володіє головною інформацією про наукову активність вченого.

Номер в Researcher ID присвоюється автоматично, коли у науковця є публікація у Web of Science Core Collection. Окрім внесення публікацій у виданнях Web of Science, вчений може додавати інформацію про публікації в інших журналах, які не індексуються у WoS.

Google Академія. Ця безкоштовна система пошуку дозволяє стежити за цитуванням власних статей та обраховувати певні наукометричні показники, а також здійснювати пошук серед різних джерел.

Олена Гімчинська ознайомила науковців кафедри з відкритими електронними ресурсами, які українським науковцям під час воєнного стану надали міжнародні наукометричні бази даних. Для українських вчених надано саме повні тексти. Тому науковці кафедри можуть повноцінно використовувати дані ресурси.

Захід провела Софія Задерей, технічний супровід Оксана Калічко.