19 травня 2022 р. співробітники бібліотеки Софія ЗАДЕРЕЙ, Олена ГІМЧИНСЬКА та Юлія ВЕРБИЦЬКА, продовжуючи цикл семінарів, присвячених Дню науки в Україні для науковців кафедри загальної хірургії (зав. кафедри Віктор ПОЛЬОВИЙ) в режимі відеоконференції провели вебінар «Відображення наукових досліджень автора. Інституційний репозиторій «Інтелектуальні фонди БДМУ».

Олена Гімчинська розповіла науковцям кафедри про особливості роботи із базою Web of Science.

Web of Science дозволяє організовувати пошук за ключовими словами, за окремим автором або за організацією (університетом). Результат пошуку за цими критеріями дозволяє оцінити загальну кількість публікацій, кількість цитувань, h-індекс та інші показники.

Софія Задерей ознайомила з важливими моментами в роботі з базою даних Scopus.

Scopus генерує точні результати пошуку за посиланнями і автоматично оновлює профілі дослідників, створюючи більш тісні зв’язки між людьми, опублікованими ідеями та установами. На додаток до захисту цілісності наукових досягнень Scopus допомагає підвищити ефективність інституційних досліджень, рейтинг і репутацію.

Юлія Вербицька розповіла, що роботи, розміщені в репозиторії стають більш відомими науковому товаристві, ніж представлені виключно в якомусь одному виданні та ознайомила з процедурою пошуку інформації в інституційному репозиторії «Інтелектуальні фонди БДМУ».

Будь-яка процедура пошуку починається із запиту до інформаційно-пошукової системи. Система виконує пошук у масиві інформації таких документів, які задовольняють зробленому запиту, причому успіх пошуку суттєво залежить від точності формулювання запиту.

Матеріал підготувала: провідний бібліотекар інформаційно-бібліографічного відділу  Софія Задерей