«Вишиванка – твій генетичний код» – мистецька година до Всесвітнього дня вишиванки

До Всесвітнього дня вишиванки 18 травня 2022 р. відбулася мистецька година «Вишиванка – твій генетичний код»

Свято «Вишиванки» запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Присутнім розповіли про історію зародження свята. Зробили екскурс в історію, адже дані археологічних розкопок доводять, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з давніх часів. Розповіли про значення візерунків на вишиванках, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту.

Згадали добрим словом майстрів -вишивальниць Буковини: Дарину Стасюк, Любов Васкул, Олену Гарасюк, Ярославу Гафійчук, Георгія Гараса.

Родзинкою заходу було декламування поетичних рядків про вишиванку студентами коледжу: Мариною Руснак, Роксоланою Саранюк, Еліною Трифоненко, Марією Фрей, Анастасією Беженар, Іонелою Биндю.

Акцент був зроблений на тому, що народна вишивка це величезне багатство, створене протягом віків тисячами талановитих майстринь – скарбниця національних традицій, символ незламності народу. Наше завдання – не розгубити його, передати це диво наступним поколінням!

Захід підготували та провели бібліотекар І кат. Світлана Тулевська у співпраці з доцентом кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії ( завідувач Захарчук Олександр) Олександрою Горошко та викладачами даної кафедри для студентів кураторських груп фармацевтичного факультету та коледжу БДМУ, за присутності головного куратора коледжу БДМУ  Галиною Марараш.