Як вберегтися від наукових підробок та сприяти розповсюдженню власних досліджень.

Закон України «Про вищу освіту» та наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам» від 14 січня 2016р. наголошують, що одним із критеріїв оцінки науково-педагогічної діяльності здобувачів вчених звань є наявність наукових праць.

Вони повинні публікуватися у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) рецензованих фахових виданнях. Публікації з зазначених видань, повинні бути і в періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science.

Спостерігаючи за частотою випадків недобросовісної видавничої практики, виникла необхідність у навичках якісного відбору наукової інформації та наукових періодичних видань для подальшої публікації власних досліджень, тому в грудні 2016 року Адміністрацією університету ухвалено рішення про створення Координаційної Ради Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» з питань представництва наукових досягнень в міжнародному науково-інформаційному просторі.

З метою якісного пошуку наукової інформації та правильного оформлення статей згідно вимог ДСТУ та Міжнародних стандартів, спеціалісти бібліотеки проводять семінари за темою: «Масиви науково-медичної інформації» відповідно напрямку роботи кожної з кафедр.

На 1 квітня 2018 року проведено 28 семінарів на 26 кафедрах.

Подібні заходи дозволяють:
– науковцю отримати навички якісного пошуку необхідної наукової інформації для його подальшої роботи;
– навчитися відрізняти «фейкові» журнали та публікації від оригінальних, тим самим уникнути друкування матеріалів у «хижацькому» періодичному виданні;
– згідно вимог та політики наукових журналів, засвоїти принципи бібліографічного опису пристатейної бібліографії та цитування;
– створювати науковцями та якісно наповнювати власні профілі.