«Як запобігти плагіату в академічному середовищі» – онлайн заняття Школи молодого викладача

В рамках Школи молодого викладача, 27 травня 2020 р., співробітники бібліотеки – Світлана Тулевська, Маша Данилова взяли участь у онлайн занятті.

Запропонована презентація на тему – «Як запобігти плагіату в академічному середовищі» – розкрила науковцям значенння термінів: «плагіат», «академічна доброчесність», «академічний плагіат».

Було наголошено, що згідно Закону «Про вищу освіту», виявлення академічного плагіату в дисертаціях є підставою для відмови у присудженні наукового ступеня.

Присутніх ознайомили з найвідомішою у світі антиплагіатною програмою Turnitin, на сайті якої є документ «10 Types of Plagiarism», що становить собою перелік видів академічного плагіату (ранжованих за ступенем тяжкості й частотою появи в текстах), укладений на основі результатів опитування близько 900 викладачів ВНЗ світу. А також звернули увагу на необхідність вказувати посилання на результати робіт, на підставі яких робляться висновки у власних дослідженнях.

Науковцям нагадали, що з 2016 р. в університеті впроваджено комп’ютерну систему обліку, збереження та порівняльного аналізу електронних текстів письмових робіт співробітників та студентів, яка має назву «Аntiplagiarism». Система обліку дозволяє перевірити роботу на предмет запозичення текстів з відкритих джерел.

Перевірка проводиться в читальному залі наукової літератури з відкритим доступом (Богомольця, 2).

Слухачам наголосили, що на головній сторінці сайту бібліотеки є посилання на ресурс для автоматизованої коректури академічних текстів. А в розділі «Електронні сервіси» пропонується послуга оформлення та перевірка бібліографії і webліографії.

На всі джерела, процитовані у презентації, були вказані QR коди, які можна було відсканувати за допомогою додатку на телефоні.