З Днем знань, дорогі студенти. Ви – дорослі люди і вже точно знаєте, чого хочете від життя, ви визначилися з майбутньою професією і прагнете до своїх перемог.
Бажаємо вам ніколи не опускати своїх рук, завжди вірити в себе і підтримувати один одного. Нехай мрії здійснюються, нехай з цим роком значно додасться знань, нехай не пропаде інтерес до всього нового, нехай цей рік буде плідним і незабутнім роком захопливого та веселого студентства.
Немає в світі нічого прекраснішого, ніж пізнавати нове, вчитися, читати та запам’ятовувати на все життя мудрі рядки! Нехай у вашому житті буде можливість вчитися і здобувати знання протягом всього життя! Знання роблять людину сильнішою, мудрішою, добрішою, допомагають відкривати нові істини, робити наукові відкриття і пізнавати таємниці природи.
День знань – для студентів це особливий день. Для когось це переддень нового життєвого шляху, вхід в захопливий світ нових знань і цікавих відкриттів.
Нехай насичений студентський час запам’ятається не тільки довгими лекціями і строгими професорами, а й завоюванням незнайомих вершин, набуттям нових друзів. Нехай легко даються всі заліки, сесії і іспити. Успішного навчання!
В незалежній Україні свято було офіційно встановлено 13 травня 1999 року.
Він починається для всіх по-різному. Хтось далеко від дому – в інших регіонах України, хтось в інших країнах, хтось дистанційно. Хтось у рідній школі чи у своєму університеті, але все ж не у спокої.
Однак важливо, що навчальний рік починається. Важливо, що навчання триває. І що знання про Україну не переривається.
А ви знали, що …
- У 325 році Костянтин Великий вирішив починати новий рік з 1 вересня. В кінці XV століття Русь перейняла цю традицію, вперше рахувати початок року з початком осені стали з 1492 року. Оскільки в той час усі школи були при церквах, навчання в них починалося з церковного нового року — з 1 вересня.
- На території України до середини 30-х рр. XX століття не було точної дати початку навчального року, діти йшли до школи після завершення польових робіт.
- Традиція розпочинати навчання з 1 вересня є далеко не в усіх країнах. В Америці точної дати початку навчання немає, це може бути період з середини серпня до середини вересня. Австралійські діти йдуть в школу після 26 січня. В Японії перший дзвоник дзвенить у квітні, а останній – у березні наступного року.
- У Канаді 1 вересня діти не йдуть до школи, коледжу чи університету. Вони святкують разом з батьками не День Знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем Праці – Labor Day – і вважається офіційним закриттям літнього сезону.
- Першокласники Німеччини у День Знань приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі; вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитися, чим цікавим його наповнили батьки.
У давнину 1 вересня відзначалося як свято жнив.
Найдовший урок був зареєстрований в Австралії, і тривав він 54 години. Весь цей час професор начитував свій лекційний матеріал студентам.
1 вересня – 244 день року та день памʼяті Другої світової війни. Крім того, Узбекистан святкує День незалежності, а Словаччина – Національне свято Словацької Республіки та День Конституції. Лівія відзначає День революції, Польща – День ветеранів, а Гондурас – День прапора. На сході Японія вшановує День запобігання стихійним лихам, а на Тайвані вітають журналістів.
У 1819 році у Полтаві вперше поставили пʼєсу Івана Котляревського “Наталка Полтавка”.
У 1964 році у Києві відкрито перший в Україні широкоформатний кінотеатр “Україна”.
У 1991 у Ризі (Латвія) відкрили першу державну українську школу.
Гривню, як національну валюту, запровадили в Україні саме 1 вересня 1996 року.
2001 – в Україні набув чинності новий Кримінальний кодекс, у якому найвища міра покарання замінена довічним ув’язненням.
У 2006 році у Криму почав працювати перший кримськотатарський телеканал.
Матеріал підготувала Сівашова О.