Вперше проблеми зміни клімату обговорювалися на світовому рівні в 1992 році — на так званому Самміті Землі в Ріо-де-Жанейро (Earth Summit). Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову Конвенцію ООН щодо Зміни Клімату (РКЗК).
Ця угода визначила загальні принципи дій держав, спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.
На третій конференції сторін РКЗК, в кінці 1997 року, що проходила в Кіото (Японія), в доповнення до Конвенції був прийнятий знаменитий вже Кіотський протокол. Цей міжнародний документ зобов’язує розвинені країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у 2008–2012 роках до рівня 1990-го року.
Через 10 років, у грудні 2007 року, на Балі (Індонезія) відбулася ще одна конференція ООН, присвячена питанням зміни клімату. Її учасники — представники вже понад 190 держав підписали міжнародну угоду, що закликає світових лідерів вжити потрібні заходи, з тим, щоб торгівельно-промисловий сектор планети зменшив емісію вуглекислого газу.
«Кожен має бути готовий до того, щоб піти на компроміс, в ім’я поваги і до інших, в ім’я порозуміння», — зазначив генсек ООН Пан Гі Мун.»
10 цікавих фільмів про зміни клімату:
https://ecoaction.org.ua/10-filmiv-pro-zminu-klimatu.html
.
.
.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.