Страшне число
у нелюдській напрузі.
Пропалює світи до глибини:
У тридцять три розіп’ято Ісуса.
У тридцять третім на земному прузі
Розіп’ято мільйони без вини
Б.Олійник
2023-11-24
У четверту суботу листопада українці по всьому світу вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Цей день покликаний закарбувати в народній пам’яті страшну трагедію українського народу, і передати цю пам’ять наступному поколінню. В цей день український народ віддає шану пам`яті безневинним жертвам жахливого геноциду, вчиненого проти нього ворогами в минулому сторіччі.
Для студентів 6, 7, 8 груп І курсу медичного факультету № 1 була проведена година реквієм «Сила пам’яті: говоримо про Голодомор»
Співробітники бібліотеки розповіли студентам про наймасштабніший Голод 1932-1933 років. Тоді, за офіційними даними, терор тоталітарного режиму забрав від 4 до 10 мільйонів життів українців. Під час заходу демонструвалися фрагменти документальних хронік про Голодомор під час яких було розкрито причини, наміри, наслідки геноцидної політики керівництва СРСР.
Голодомор не зламав Український народ. Серед мільйонів поламаних людських доль, були й мільйони тих, хто не втратив людської гідності та віри. Попри жахіття пережитого геноциду, нескорені голодом українці, у наступні десятиліття боролися за державність, робили важливі наукові відкриття, творили шедеври мистецтва.
Студентам розповіли про відомих письменників, які у своїх творах, поезіях і споминах описували та доводили, що Голодомор був геноцидом українського народу. Ознайомили з літературою за даною темою.
Захід відбувся за сприяння головного куратора медичного факультету № 1 доцента кафедри медичної біології та генетики Мар’яни Кривчанської, доцентів кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії Мар’яни Дікал, Наталі Давидової, Евеліни Ленги.
Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.