Медична сестра – це стан душі

2023-05-12

12 травня відзначається Всесвітній День медичної сестри, який започаткувала британська реформаторка сестринської справи, засновниця першої школи медичних сестер, письменниця, феміністка, громадська діячка Флоренс Найтінгейл.

З нагоди даного свята, в бібліотеці БДМУ провели інформаційну годину, в якій взяли участь: співробітники бібліотеки Світлана Тулевська та Ірина Кухлій; к.біол.н., доцент Світлана Семененко, головний куратор медичного факультету №4; доктор філософії, асистент Надія Черней, куратор 1 курсу, 1 групи, спеціальність «Медсестринство», ОКР – бакалавр та студенти названої групи.

Співробітники бібліотеки Світлана Тулевська та Ірина Кухлій підготували презентацію «Медсестра – це стан душі», під час якої розповіли про історію зародження свята, видатних особистостей, які стояли біля витоків зародження медсестринства у світі.

Окремо було висвітлено питання історії розвитку медсестринства в Україні. Від Окуневської, яка стала першим лікарем в Західній Україні, створила школу акушерів-гінекологів, опрацювала методику навчання середнього медичного персоналу, вперше в Західній Україні організувала курси для сестер милосердя та курси для акушерок. До сьогодення, коли від початку російсько-української війни 2022 року медсестри врятували і рятують сотні життів.

Студентам було запропоновано до перегляду спеціалізовану літературу, що демонструвалася на виставках, присвячених Всесвітньому Дню медичної сестри.

Світлана Семененко привітала майбутніх спеціалістів сестринської справи з їхнім професійним святом та презентувала їм доповідь про розвиток медсестринства в Європі, під час якої ознайомила присутніх з цікавими фактами біографії видатних корифеїв медсестринства Флоренс Найтінгейл та Мати Терези.

Надія Черней ознайомила студентів з вагомою роллю медичної сестри в практичній діяльності та наголосила на тому, що медичний спеціаліст середньої ланки має володіти сучасними професійними знаннями та навичками, користуватись сучасною медичною апаратурою, вміти комунікувати з лікарем та пацієнтом.

Всесвітній день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.