«Поезія вільних людей» – поетичні читання до Всесвітнього дня поезії

До Всесвітнього дня поезії в читальному залі бібліотеки БДМУ зі студентами І курсу Медичного факультету № 1 відбулися поетичні читання «Поезія вільних людей».

Всесвітній день поезії був призначений 21 березня за рішенням 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. Це свято відзначається з 2000 року. Поезія необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона грає в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру.

Поетичні читання розпочали з проникливого декламування уривків з поезій «Сон», «І мертвим, і живим, і ненародженим…», «До Основ’яненка» Тараса Григоровича Шевченка, вірші якого, сьогодні, як ніколи є актуальними, та надихають українців на боротьбу з окупантом.

Українська поезія з плином часу дарувала нам неймовірно талановитих поетів. Студенти натхненно декламували вірші Павла Тичини, Володимира Сосюри, Василя Симоненка, Василя Стуса, адже саме їх перу належать безсмертні твори, що і нині не втрачають актуальності.

Особлива увага була приділена поетесі та громадській діячці Ліні Костенко, яка зробила неоціненний внесок у розвиток вітчизняної літератури та якій 19 березня виповнилося 93 роки. ЇЇ поезія зачіпає за живе, у її дивовижному за красою і силою поетичному слові гармонійно поєдналися зворушлива ніжність і твердість духу справжнього борця, філософська заглибленість у проблеми буття і пристрасна емоційність.  У виконанні студентів переконливо звучали поезія «Страшні слова, коли вони мовчать», уривок з історичного роману «Берестечко». Присутні з цікавістю слухати поезію «Крила» у виконанні видатного українця,  феномену української культури – Богдана Ступки.

Студенти зворушливо декламували поетичні рядки сучасних авторів, які прагнуть долучитися словом до мужніх і незламних воїнів, які зі зброєю в руках захищають рідну землю від окупантів, адже поезія це теж зброя. Звучала поезія: Бориса Пономаренко, Ольги Могильди, Наталії Рибачик, Лесі Семенюк, Насті Федченко, Сашка Обрія.

Підбір поетичних творів взятий з Антології воєнної лірики «Весна озброєна» та Антології української поезії ХХ ст. «Від Тичини до Жадана».

Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій, Андрій Дойчук (староста 1 курсу 6 гр.) у співпраці з головним куратором Медичного факультету № 1 доцентом Мар’яною Кривчанською, зам. головного куратора доцентом Тетяною Дудкою.