Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

«Правди й вольності пророк» – літературно-мистецька композиція до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

До Дня народження Тараса Григоровича Шевченка в читальному залі бібліотеки  БДМУ 8 березня 2023 р. співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Наталія Жук, Ірина Кухлій в тісній співпраці з викладачами коледжу БДМУ Юліаною Лукань, Катериною Купчанко, Юлією Кропельницькою провели літературно-мистецьку композицію «Правди й вольності пророк».

«Він є святим прапором нашої національної одності,
одним з найвизначніших символів української спільності,
одноцільності України й українського життя».
Михайло Грушевський

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу — Тарас Шевченко.

Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Поет пов’язав свою долю з долею України, яка постала перед ним поневоленою, сплюндрованою московськими завойовниками. Він виступив зі своїм полум’яним словом на захист від поневолювачів, закликав до боротьби, залишив своїм «живим і ненародженим землякам» важливі дoрoгoвкaзи.

Шевченко сприяв самоусвідомленню української нації та став на захист народу своїм поетичним словом.

Минають роки, століття, а гострота і сила Шевченкового слoва живе. Дух свободи, людської гідності – найвeличнiших всeлюдських пoнять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.

9 березня відзначаємо 209 років від дня народження Тараса Шевченка, який сьогодні органічно злився зі своїм великим, нескореним народом. 

Поезія Кобзаря актуальна в будь-який час, проте зараз, коли росія веде війну проти України, пророчі вірші Шевченка стають особливо влучними.  Сьогодні в його рядках знаходимо силу, віру і наснагу, заклик кожного українця до боротьби за свою країну.

Студенти фахового коледжу БДМУ 1, 2, 3 курсів на основі базової загальної середньої освіти підготували та декламували декілька знакових уривків з віршів поета, які нині як ніколи актуальні. Зокрема, послання «До Основ’яненко», «І мертвим, і живим…», поеми «Катерина», «Кавказ», «Сон», а поезія «Заповіт» звучала трьома мовами (українською, англійською, румунською)                        

«Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»
Т.Г.Шевченко

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: