Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

«Сад пісень Сковороди» – мистецька година до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди в бібліотеці БДМУ відбулася мистецька година «Сад пісень Сковороди».

Студентам І курсу 1 гр., ІІ курсу 2 гр., ІІІ курсу 1 гр. фахового коледжу БДМУ спеціальності «Фармація, промислова фармація» (фаховий молодший бакалавр) розповіли про найвидатнішу постать у культурному і літературному житті України ХVIII ст.,-  Григорія Савича Сковороду великого народного мислителя, просвітителя-гуманіста доби Просвітництва, письменника, видатного байкаря, ученого, композитора, філософа, поета, педагога.

Під час заходу акцент був зроблений на збірку “Сад божественних пісень”, яка є своєрідним ліричним щоденником, в якому відбилися життєві події, роздуми, ліричний настрій автора. Сам Григорій Сковорода сказав, що його “Сад” проріс “із зерен священного писання”.

Ліричний герой збірки “Сад божественних пісень” — у пошуках правди, добра, щастя. Він, як і автор, великий народолюбець, гуманіст. Найкращим поетичним твором вважається вірш “Всякому городу — нрав і права”, з декламуванням якого успішно справилася студентка ІІ курсу 2 гр. Ірина Степан. Красу природи висвітлила в поезії “В город не піду багатий – у полях я буду жить” студентка ІІ курсу 2 гр. Сніжана Слижук.

Григорій Сковорода – не лише талановитий поет-лірик, а й видатний байкар. Сковорода надавав байці жанрової самостійності він створив понад 30 прозових байок. Студенти ІІ курсу 2 гр. Денис Чебан і Ірина Петруняк зачитали байки “Олениця і кабан” і “Жайворонки”.

Одним з свідчень глибини творів Сковороди є їх афористичність. Співробітники бібліотеки зачитали крилаті фрази з творів Григорія Сковороди, які відомі у всьому світі.

Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій, Наталія Жук за організації викладачів фахового коледжу БДМУ Катерини Купчанко, Юліани Лукань, Валерії Кропельницької.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: