«Шкідливий вплив тютюнопаління» – інформаційна година до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням

До Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням для студентів ІІ курсу 2 гр., ІІІ курсу 1 гр. фахового коледжу БДМУ спеціальності «Фармація. Промислова фармація» відбулася інформаційна година «Шкідливий вплив тютюнопаління».

Бібліотекар І кат. Світлана Тулевська під час презентації розповіла про загрозу тютюнопаління як одну з найсерйозніших медико-соціальних проблем. Були представлені статистичні дані ВООЗ щодо збільшення захворюваності та смертності від даної  проблеми. Розглядалася згубна дія тютюну на легені, дихальні шляхи, шлунок; вплив нікотину та усіх токсичних речовин (чадний газ, аміак, сірководень, тютюновий дьоготь, бензпірен) на організм людини, які здатні викликати рак та різні захворювання.

Особлива увага була звернена на шкоду, яке приносить куріння жіночому організму, та неприпустимість паління для вагітних жінок.

Викладачі фахового коледжу Катерина Купчанко та Юлія Кропельницька долучилися до обговорення даної проблеми, та зазначили, що всі форми споживання тютюну, включаючи паління сигарет, трубок, вейпів та електронних цигарок, а також дія на організм пасивного паління, значно підриває здоров’я людини та загрожує її життю.

Захід закінчили словами Демокріта : «Найбільша перемога це перемога над собою, а найганебніше – це бути переможеним своїми пристрастями».