Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

Міжнародний день щастя

Запроваджений Міжнародний день щастя резолюцією №66/281 Генеральної Асамблеї ООН від 28 червня 2012 року. Пропозиція щодо встановлення офіційного дня щастя 20 березня була подана на розгляд до Генеральної Асамблеї ООН у 2011 році американцем індійського походження Джеймом Ілайєном. Він обрав дату 20 березня у зв’язку з днем весняного рівнодення.

Ініціатива установи Міжнародного дня щастя надійшла з невеликої гірської країни – Бутану. Вважається, що жителі Бутану є найщасливішими людьми в світі – чемпіонами за коефіцієнтом Валового Національного Щастя (Gross National Happiness Index).

Міжнародний день щастя має за мету звернути увагу людства до щастя та нагадати, що прагнення до щастя – визначальне і невіднятне бажання кожної людини на планеті.

Хронологія Міжнародного дня щастя

1972 рік — Вводиться поняття «валове національне щастя». Коли 4-й король Бутану вимовляє фразу «Валове національне щастя», він виступає за цінування сталого розвитку та цілісного підходу до економічного зростання, надаючи однакову важливість неекономічним аспектам добробуту.

2006 рік — В ООН розпочинається кампанія «Happytalism». Проєкт «Happytalism», заснований Джеймі Іллієном і Луїсом Галлардо (президентами World Happiness Foundation), спрямований на просування справи про щастя, добробут і свободу в усьому світі.

2011 рік — Представлено ідею Міжнародного дня щастя. Дітище Джеймі Іллієна з проєкту «Happytalism», ідея Міжнародного дня щастя була запропонована на Генеральній Асамблеї ООН для сприяння економічному розвитку всіх країн.

2013 рік — Вперше відзначається Міжнародний день щастя. Погоджений і заснований минулого року на ГА ООН, Міжнародний день щастя вперше відзначається 20 березня цього року.

2015 рік — ООН запускає Цілі сталого розвитку. Працюючи над досягненням мети зробити світ щасливішим, список із 17 цілей сталого розвитку включає такі пункти, як викорінення бідності, відсутність голоду, гарне здоров’я, якісна освіта, гендерна рівність, чиста вода, доступна та чиста енергія та деякі інші.

Традиції Міжнародного дня щастя:

Що стосується традицій, то поки їх не так багато, адже Міжнародний день щастя – зовсім молоде свято. Як правило, в цей день проводять лекції та тренінги, учасники яких розповідають про значення щастя для людини і діляться ідеями з поліпшення побуту.

Влаштовуються презентації книг, присвячених темі щастя. В освітніх установах розповідають про важливість позитивного ставлення до життя та оточуючих. А звичайні люди просто відправляють своїм друзям і близьким вітання з побажаннями всього найкращого.

Де відзначається День щастя:

Міжнародний день щастя відзначають практично у всіх країнах світу. Але найактивніше Міжнародний день щастя відзначається в соцмережі. Зазвичай 20 березня інтернет-користувачі відправляють один одному віртуальні листівки, вірші-поздоровлення та інші приємності, здатні зробити їхніх одержувачів трішки щасливішими.

У своїй книзі «Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу» Мік Вікінг говорить:

«Упродовж десятиліть світ мав єдиний спосіб вимірювання щастя. Звикли, що гроші дорівнюють щастю. Однак це не єдиний показник нашого щастя. На жаль, саме так ми й оцінювали свій рівень щастя в минулому, сприймаючи дохід як замінник щастя, добробуту й рівня життя. Показник ВВП на душу населення ми  вважали оцінкою розвитку народу. Однією з причин цього є те, що дохід — національний чи індивідуальний — показник об’єктивний. А щастя — ні. Щастя суб’єктивне. Важливо те, як ви відчуваєте своє життя. Саме це має значення. Думаю, лише ви можете розсудити, щасливі ви чи ні.»

Численні науки доклали руку до вивчення питання “Що ж таке щастя?” Це і філософія, і етика, і психологія, і історія, і навіть медицина. Вчені запевняють, що жовтий та зелений колір, аромат квітів, свіже повітря, мандрівки, позитивна музика, дарування подарунків, улюблене хобі та багато іншого. Задоволеність життям підвищує імунітет та покращує здоров’я в цілому. 

 Скільки віршів і пісень було написано цьому загадковому відчуттю!

Щастя є –
для кожного воно є різним
Для когось-
це багатство,
для іншого-здоров’я,
а ще для когось-
це любов.

Щастя є-
для кожного воно є незамітним
Одні радіють, що щасливі,
А інші не можуть
зрозуміти, що саме-
для них є щастя.

Щастя є –
для кожного воно є різним
Головне в житті кожної
людини –
вміти його віднайти,
Адже щастя – незамітне.   (Шевчик Діана)

Чіткого формулювання щастя немає й досі, адже кожен розуміє його по-своєму, і кожен по-своєму правий. Головне, щоб щастя і надалі залишалося невичерпним джерелом для гармонії, натхнення, творчості і сприятливого розвитку людей.

Як відзначити Міжнародний день щастя

Святкуйте Міжнародний день щастя, поділившись тим, що робить вас щасливими. Витрачайте час на те, щоб помітити й оцінити все, за що ми маємо бути вдячні, навіть дрібниці, може покращити наш настрій і допомогти нам почуватися більш задоволеними життям. І подумайте про те, щоб зробити це звичайною звичкою. Для цього можна, наприклад, почасти вести власний щоденник подяки.

Запорукою нашого щастя є якісні стосунки. Тому проводьте час із близькими людьми та намагайтеся відновити будь-які стосунки, які переживають важкі часи. Ще одна проста порада для покращення якості життя — висипайтеся. Тож чому б цього дня не дозволити собі поспати трохи довше, щоб прокинутися щасливішими.

Загалом кожна людина має власне бачення щастя та речей, які роблять її щасливими. Тож ви самі можете обирати, чим саме себе побалувати сьогодні, аби відчути щастя. Звичайно, це може бути що завгодно, що дарує радість вам і не шкодить іншим. Дозвольте собі, наприклад, цього дня з’їсти великий шматок торта, або вдягніть свій святковий одяг на роботу. Увімкніть улюблену музику або подивіться улюблений фільм. Повечеряйте в улюбленому ресторані або замовте велику улюблену піцу. Будь-що, що підніме ваш настрій на цілий день.

Спробуйте покрокову програму, регулярно зустрічаючись з однодумцями, щоб підтримувати один одного в діях і досягненні щасливішого способу життя. Ви також можете зробити пожертвування або стати волонтером у благодійну організацію на свій вибір, яка сприяє добрим справам.

Ще один спосіб зв’язатися з іншими – через соціальні мережі. Це особливо потужний інструмент для цього дня, оскільки він дозволяє нам ділитися та поширювати наші дії та щастя, яке вони приносять у всьому світі, за лічені секунди.

Також ознайомтеся зі Звітом про світове щастя, який щороку публікується у Міжнародний день щастя, у якому рейтингуються міста та країни світу за рівнем щастя. Де ви та ваша громада сидите?

Як би ви не святкували Міжнародний день щастя, він обов’язково викличе посмішку на вашому обличчі!

 

Матеріал підготувала Оксана Калічко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: