Бібліотека БДМУ взяла участь у XVII Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегія розвитку медичних бібліотек України: пошук нових форматів», яка проводилася 17-18 травня 2018 р. на базі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського.
Бібліотекою представлені три доповіді.
Доповідь директора бібліотеки Цимбал В.І. «Бібліотека БДМУ: новий формат роботи у сфері представництва наукових досягнень вишу» стосувалася участі співробітників бібліотеки у роботі Координаційної ради університету з питань представництва наукових досягнень в міжнародному науково-інформаційному просторі.
Розкрито нові напрямки діяльності бібліотеки: робота з профілями університету в наукометричних базах даних; систематизація ідентифікаторів науковців університету (ID ORCID); проведення інформаційно-освітньої й консультативної роботи; наповнення веб-сайтів періодичних видань вишу у рамках проекту «Наукова періодика України» (OJS) Видавничої служби «УРАН»; бібліографічна перевірка й редагування посилань у статтях журналів вишу; розміщення матеріалів конференцій університету з використанням ресурсу WEB class.
В доповіді завідувача відділу Хитик В.І. «Інформетрія — ідея нового й стратегічно важливого для університету напрямку роботи бібліотеки» представлено новий напрямок роботи бібліотеки — інформетрію, метою якої є проведення на рівні університету системних наукометричних, вебометричних й бібліометричних досліджень.
У зв’язку з чим, висловлена ідея створення на базі бібліотеки Центру інформетричного моніторингу університету, який здійснював би централізований збір, обробку й систематизацію інформації щодо метричних показників по вишу.
Інформетрія дозволить визначати важливі якісні й кількісні показники ефективності наукової діяльності співробітників й рівня інтернет-представлення вишу (у т.ч. кафедр), що сприятиме формуванню правильної політики навчального закладу у напрямку удосконалення цих видів діяльності.
Завідувач відділу Ширєнкова А.О. у доповіді «Формування нових напрямків і форм інформаційно-бібліографічної діяльності відносно сучасним вимогам освіти у ВНЗ України (з досвіду роботи бібліотеки Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» розповіла про семінари та інші заходи, які проводяться для науковців й професорсько-викладацького складу університету з ціллю якісного пошуку ними інформації для написання наукових робіт і правильності їх оформлення; удосконалення роботи з наукометричними базами даних, захисту прав інтелектуальної власності тощо.
Крім цього, звернено увагу на продовження роботи з цифровим репозиторієм «Інтелектуальні фонди БДМУ» та співпрацю з редакціями журналів БДМУ у напрямку оформлення бібліографічних посилань в статтях.
В конференції взяли участь представники медичних бібліотек з усієї України.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.