Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

Пісько Григорій Тимофійович

член-кореспондент Академії технологічних наук України, фармаколог, доктор медичних наук, професор

Народився 24 квітня 1928 року в с. Мазурівка Тульчинського району Вінницької області. У 1945–1948 роках навчався в Тульчинській фельдшерсько-акушерській школі. Закінчив Чернівецький медичний інститут (1955) та аспірантуру при кафедрі фармакології (1957), де працював асистентом (1955–1957), доцентом (1962), а згодом – завідувачем кафедри (1967).

У 1958 році захистив кандидатську дисертацію „К фармакологии корня конского щавеля”, у 1969-му – докторську на тему: „О фармакологических свойствах и антимикробном действии производных этилен- и гексаметилендиамина”. За матеріалами докторської дисертації вивчено і впроваджено в медичну та ветеринарну практику оригінальний лікарський препарат – етоній (а. с. № 247462, 1967), синтезований на кафедрі хімії Чернівецького медичного інституту доцентом В.П. Денисенко.

Виконував обов’язки завідувача відділу аспірантури, заступника декана та декана лікувального факультету (1967–1970).

Після 5 років завідування кафедрою фармакології Чернівецького медичного інституту (1967-1972), переїздить в м. Київ і працює в НДІ „Синтезу та екології”, завідувачем лабораторії, згодом галузевий медико-токсикологічний відділ. З 1992 року Г.Т. Прісько – заступник директора з наукової роботи та керівник науково-дослідного токсикологічного центру Інституту харчової хімії та технології.

Упродовж 1993–1998 років – завідувач галузевого медико-токсикологічного відділу НДІ, пізніше – заступником директора Інституту харчової хімії і технології з наукової роботи.

Пісько Г.Т. пройшов такий науковий шлях: кандидат медичних наук (1958 р.), доктор медичних наук (1969 р.), професор (1969 р.).

Напрями його наукових досліджень стосуються пошуку лікарських засобів серед сполук нового синтезу та експериментального обґрунтування теорії цілеспрямованого синтезу нових антимікробних речовин серед четвертинних амонієвих сполук, що дало можливість отримати не лише високоефективні антимікробні і протигрибкові лікувальні засоби для медичної і ветеринарної практики (етоній, додецоній, тіоній, мікстоній), а й парфумерно-косметичної.

Читати біографію…

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: